PUIDULIIGID: juhend parima mööblipuu leidmiseks

Sageli saame klientidelt küsimusi erinevate puiduliikide kohta - "Milline puit sobib kõige paremini mööbli jaoks?" Või "Kuidas need erinevad?"

Nagu te arvatavasti teate, kui teie kodu on sisustamise ja dekoreerimise protsessis, siis pole küsimusele nii lihtne vastata, kui esmapilgul tunduda võib. Uut puitmööblit otsides soovite midagi vastupidavat, mis kestaks mitu aastat ja kohe ei purune. Kuid selleks, et teada saada, milline mööbel on seda raha väärt ja milline mitte, peate oskama hinnata selle kvaliteeti. Kvaliteetse puitmööbli otsimisel peate kõigepealt pöörama tähelepanu puiduliigile ja teadma, kas see on vastupidav või mitte. Valitud puiduliik määrab lõppkokkuvõttes valmis mööblieseme vastupidavuse. Erinevaid puite on tohutult, nendele vastavate positiivsete ja negatiivsete omadustega, mistõttu on lihtne segadusse sattuda. Pakume teile kõige tavalisemaid okas- ja lehtpuid, mis on mööblitööstuses väga populaarsed.

Mis on okaspuit (okaspuu)?

Okaspuit üsna hele, "pehme" puit. Selliste puiduomadustega puud on valdavalt okkalised nagu seedrid, kuused ja männid. Puit kipub olema kollaka või punaka värvusega. Kuna enamik okaspuid kasvab kiiresti ja sirgelt, on okaspuu tavaliselt lehtpuust odavam.

Seda tüüpi puitu kasutatakse ehituses sageli tellingute, katuse ja seinte katmiseks. Mänd on üks levinumaid okaspuid.

Kas männipuit sobib mööbli ehitamiseks?

Kuna harulist männipuitu kasutatakse sageli maa puitmajades jms, eeldame automaatselt, et männipuit sobib suurepäraselt mööbli ehitamiseks. Kuid see ei ole tõsi, sest männipuidu peamine nõrkus on selle pehmus. Kuna tegemist on okaspuiduga, on see väga vastuvõtlik kriimustustele ja haavanditele. Kuid mänd on üsna odav ja selle pehmete omaduste tõttu on männipuiduga mööbli ehitamisel lihtsam töötada. Mõnele inimesele tundub puidu tüüpiline välimus tumedate sõlmede ja heleda värviga muljetavaldav. Lõppkokkuvõttes on see kõik maitse küsimus - kui see eristuv puust stiil teile meeldib, on see eelis, mida tasub kaaluda.

Kõige sagedamini kasutatakse lehtpuid

Lehtpuud on oluliselt raskemad, tugevamad ja stabiilsemad kui okaspuud. Seda tüüpi puitu kasutatakse peamiselt põranda- ja laudkatete valmistamiseks ning enamiku puitmööbli ehitamiseks. Enamik puidutöötlejaid soovib töötada täispuiduga, nagu näiteks mahagon, vaher, tamm, kirss, pöök ja kask. Värvide, tekstuuride ja terade mitmekesisus muudab mööbli ilusaks ja ebatavaliseks. Nii nagu mänd on kõige enam kasutatav okaspuuliik, on valdavalt kasutatav lehtpuu kask, mis on ka üks säästlikumaid lehtpuid.


Pange tähele, et enne kommentaaride avaldamist peavad need saama heakskiidu