Kvaliteetse mööbli puiduliik

Kask on väga stabiilne ja vastupidav lehtpuu. Selle kaunis välimus ja eriline hele värv teevad kasest suurepärase puiduliigi tänapäevase mööbli jaoks.

Kuna see puit on nii tugev ja vastupidav, sobib see väga hästi mitmesugusteks puidutöödeks ja detailseks käsitööks.

Ehkki kasepuit on sageli veidi kallim ja selle töötamine võib mõnikord olla ka nõudlikum, paistab selle puidu selge eelis silma: see on palju tihedam kui muud tüüpi puit, mistõttu see kestab oluliselt kauem kui näiteks männimööbel. Sel põhjusel kasutatakse kaske sageli kvaliteetses mööblis, terrassidel, voodites, põrandates või ehitistes, mis peaksid kaua vastu pidama.

Puidust mööbli kvaliteet

Nüüd, kui oleme loonud ülevaate mööbliehituses kasutatavatest erinevatest puiduliikidest, peaksime uurima erinevaid tegureid, mis peaksid alati puitmööbli kvaliteedi hindamisel olemas olema. Allpool on loetletud mõned puidu kvaliteedi kohta korduma kippuvad küsimused:

  • Mis on parim mööblipuit?

Kask on mööbli valmistamisel üks paremaid puite. Kasepuidust mööbel, mida on muuseas järjest raskem leida, ühendab ajatu ilu hämmastava pikaealisusega, millega ei saa võrrelda ei mändi ega ühtegi muud okaspuitu. Okaspuid võivad kindlasti väga ilusad välja näha, kuid need ei ole lehtpuu – nagu kask – pikaealisusega ligilähedasedki.

  • Miks on täispuidust mööbel nii kallis?

Teie tähelepanu köitnud mööblieseme hinnas mängib rolli mitu tegurit. Reserv ja nõudlus, kui nimetada vaid ühte aspekti. Parim täispuidust mööbel on valmistatud lehtpuidust, mis kasvab väga aeglaselt ja vähendab seega tingimata puidureservi ja suurendab kulusid. Samuti on täispuidust mööbliesemete arvukas tootmine üsna keeruline, kuna täispuidust mööblieseme iga osa tuleb vastavalt spetsifikatsioonidele lõigata, mida oleks kindlasti lihtsam teha okaspuupõhise materjaliga.

  • Milline puit on kulumiskindlam?

Mänd on väga jäik puit, kuid selle puidu vastupidavust kulumisele ei saa võrrelda kasepuidu tugevusega. Mändi on väga lihtne kriimustada ja kraapida. Kui soovite, et teie mööblieseme kestaks pikka aega, on kasepuit parem valik.

  • Miks on mõttekas kasepuitu kasutada mööbli ehitamisel?

See on kõrge kvaliteediga mööblikõlblik lehtpuu. See on vastupidav ja ilus, mustust mitteläbilaskev ja taskukohane. Kuna kasepuu on stabiilne, odav ja seda saab hõlpsasti kokku kruvida, kasutatakse seda tüüpi puitu kallutamiseks ja muude konstruktsioonikomponentide jaoks ning loomulikult ka mööbli nähtavate osade jaoks.


Pange tähele, et enne kommentaaride avaldamist peavad need saama heakskiidu